Lokala Aktivitetsområden

På gång i våra LA!
Besök gärna våra Lokala Aktivitetsområden! Nedan hittar ni deras kontaktinformation.

NORRA
Plusgiro: 58 03 85-3
Bankgiro: 179-7505flygande i skogen
Ordförande: Gunilla Nyberg,
0911-302 17,
gunilla.nyberg@telia.com
Kassör: Maria Caxne,
maria.caxne@gmail.com

Kontaktpersoner:
Piteå:
Gunilla Nyberg,
0911-302 17, 073-183 89 43,
Umeå: Johan Nilsson, 090-14 31 31,
salix@sverige.nu
Umeå: Jenny Marklund, 0901-950 38, 070-256 71 63, jeymad73@yahoo.se
Korthår: Josefina Sundqvist, 0920-619 95, josefinasundquist@hotmail.se
Besök Norra LA’s hemsida

MELLERSTA NORRA
Plusgiro:
410 72 49-7
Bankgiro : 179-4114
Ordförande: Dag Gagner, dag.gagner@telia.com
Sekreterare: Anneli Hultén Åkerlund, cockerqueenskennel@gmail.com
Kassör: Ann-Charlotte Sandelin Jonsson, jonssonfamily@comhem.se

Kontaktpersoner:

Meta Carlsson, fancymore.mc@gmail.com
Linda de Beau, 070-322 21 26
Besök Mellersta Norra LA’s hemsida

NORRA SVEALAND
Plusgiro:
38 91 99-1
Syskonlek YBankgiro : 180-7312
Ordförande: Mikaela Johansson
mikaelajohansson84@hotmail.com
Kassör: Elin Nordström
Kontaktpersoner:Mikaela Johansson
mikaelajohansson84@hotmail.com
Besök Norra Svealands LA´s hemsida

ÖSTRA
Plusgiro: 489 79 57-9
Bankgiro: 180-0457
Ordförande:  Mia Pettersson, mar_pet@telia.com
Kassör: Elisabeth Lindström, lindstrom.elisabeth@tele2.se
Sekreterare: Marie Karlsson, marie@activestars.se

Kontaktperson MH:
Bosse Karlsson, bilbudet@gmail.com
Besök Östra LA’s hemsida

SÖDRA SVEALAND
Plusgiro: 81 86-9
Bankgiro : 179-4544
Ordförande: Elisabeth Pettersson, 070-5764049, springmist@telia.com
Sekreterare & kontaktperson MH/MT:
Marie-Louise Muhr, muhr.jungenas@comhem.se
Kassör: Marie Edlund-Thunberg, marieed@telia.com

Kontaktpersoner:
Västmanland:  Jennifer Schiller, jenniferschiller@live.se
Värmland:  Annika Hedner, notabenesvamp@hotmail.com
Besök Södra Svealands LA’s hemsida

VÄSTRA
Plusgiro:
77 88 79-7
Bankgiro: 180-1562collie_lydnadspris
Ordförande: Angelica Eklund,
070-20 13 745, angelica@acania.se
Sekreterare: Lisbeth Hägg,
hagg.l@telia.com
Kassör: Stellan Tjernström,
classtellan@hotmail.com
Besök Västra LA’s hemsida

SYDÖSTRA
Plusgiro: 76 55 58-2
Bankgiro : 179-0385
Ordförande:
 Maria Karlsson, ordforande@scksolo.se
Sekreterare: Helena Carlsson, sekreterare@scksolo.se
Kassör: Christina Johansson, 076-808 61 61, kassor@scksolo.se
Besök Sydöstra LA’s hemsida

SÖDRA
Plusgiro:
453 92 06-5
Bankgiro : 180-2768
Ordförande: Maria Godolakis
Sekreterare: Ingela Pettersson, ingela@zting.se
Kassör: Kirsten Wretstrand, kirsten.wretstrand@gmail.com

Kontaktpersoner:
Halland: 
Marie Baaz, damaianus@telia.com
Nordväst: Camilla Nilsson, vimsanyran@gmail.com
Nordöst: Jeanette Hansson, ikkatorpet@telia.com
Söder: Bettan Bauer, elisabeth.bauer59@gmail.com
Besök Södra LA’s hemsida